סטנד אפ: כיצד לספר בדיחות (חלק שני)

בחלק הראשון של המאמר בנושא אומנות הסטנד אפ דנו בתופעה של "רקע" ו"קדמה" והחשיבות בלגרום לקהל להיות חלק פעיל ומעורב לכל אורך ההרצאה. בחלק השני של המאמר בנושא הרצאות וסדנאות באומנות הסטנד אפ נתמקד במספר הבדיחה עצמו.
לאחר שיצרת אווירה נעימה ואנשים מוכנים כבר לקראתך, קח נשימה עמוקה. כיצד לקחת נשימה עמוקה הוא נושא שנלמד בהרצאות ובסדנאות של אומנות הסטנד אפ שנותן לו את התמיכה העצמית הדרושה לנו בכדי להציג ביטחון עצמי ולהפוך את הפחד להתרגשות. אם חסר לך ביטחון עצמי "זייף אותו עד שתזכה בו ובאנגלית “fake it, fake it until you make it”. צור קשר עין ופתח את ליבך לאהוב את האנשים המקשיבים לך. מרצים של סדנאות באומנות הסטנד אפ מספרים שאנשים מרגישים את האהבה אליהם וזהו יתרון חשוב בבואך לספר בדיחות ולהרצות. פאץ' אדמס, רופא שהפך לליצן רפואי פעם אמר לי בשיחה אישית "הומור הוא דרך נוספת לחוות אהבה". בהרצאות אלה המרצים מדגישים שכשגורמים לאנשים צחוק והנאה, ההנאה שאנו גורמים להם גורמת להם לאהוב אותנו בחזרה. כמה פעמים נכנסתי להרצאה וחשבתי זר ולאחר מספר דקות ובדיחות הרגשתי שרכשתי חברים חדשים בזכות הצחוק המשותף שחווינו.

ההרצאות העוסקות בהומור וסטנד אפ מציגות את הפחד כנורמאלי ומציעות דרכים רבות להתמודד איתו. התגלה מחקר בו הפחד הכי גדול של אנשים הוא להופיע מול קהל. מרבית האנשים חושבים כי הפחד הגדול של האדם הוא המוות אך הוא נמצא במקום השני לאחר הפחד מלהופיע מול קהל. לדבר מול קבוצה של אנשים זה יותר מפחיד מהמוות מה שאומר שהנואם בלוויה היה מעדיף להתחלף עם האדם בתוך הארון. מרצים ממליצים להתמודד עם הפחד ולעמוד בכל זאת מול קהל ולספר את הבדיחה, בכל פעם שמתמודדים עם הפחד במקום לברוח ממנו מתקרבים בעוד צעד ענק לשינוי בחיים.אנו צומחים בכל פעם שאנו חשים את הפחד ולכן מומלץ לנשום עמוק בכל פעם שזה קורה. בהרצאות ובסדנאות צחוק העוסקות באומנות הסטנד אפ וההומור אני מלמדים אנשים מנטרה שמקורה בהודו בה אני מבקש מכל המשתתפים לשלב את האצבע המורה ואת האגודל ולזמר "אני מפחד והולך לעשות את זה בכל מקרה אומממממ....", אסור לשכוח את החלק של ה"אומממממ..." זה כמו ללחוץ ENTER במחשב.

אנו מלמדים עקרון נוסף בהרצאות סטנד אפ אלה : חכ. חל . אז , חכ- חלק כן  עבור אותם אנשים שיצחקו מהבדיחות שלכם , חל – חלק לא הם עבור אותם אנשים שלא יצחקו, ואז –אז מה? עבור האכפתיות שלנו מזה שהם יצחקו או לא. המשיכו לספר סיפורים ובדיחות עד שתהפכו למאסטרים בתחום. זה שווה את זה. זה אפילו יכול להפוך למקצוע בסופו של דבר. בואו נחשוב על זה. כשאדם נכשל במשימתו לספר בדיחה  אנו אומרים "הוא מת" וכשהוא מספר בדיחה ואנו צוחקים אנו אומרים "הרגת אותנו", אז הכול בסופו של דבר נוגע למוות. להסבר מפורט המשיכו למאמר 3 בסידרה.

עיצוב אתרים: סטודיו בהיר | SEO-Media :הקמת אתרים | SEO Creative :שיווק באינטרנט