סטנד אפ: כיצד לספר בדיחות

אני חושב שיש שתי שאלות חשובות, שאנשים שמשתתפים הרצאות וסדנאות צחוק מתעניינים לגביהם : מתי זה מתאים לספר בדיחה ואיזה סוג של בדיחה יהיה מתאים? אתה יכול לגרור תגובת אנטי על ידי סיפור הבדיחה ולהרחיק את האנשים ממך,  כפי שעשיתי בעבר על ידי שסיפרתי בדיחה, כאשר מצב הרוח של האדם או הקבוצה לא היה מתאימים או הנושא של הבדיחה גרם למאזינים להתפתל במבוכה. לדוגמה, פעם אמרתי בדיחה על אנשים אפרו-אמריקאיים בפני מספר נזירות. רק לאחר מכן הבנתי מדוע הייתה שתיקה לאחר שסיפרתי את שורת המחץ של הבדיחה. איך יכולתי לדעת? הם לא היו לבושים כמו נזירות. אבל זה לא תירוץ. הרצאות וסדנאות באמנות סיפור הבדיחות מנסות  ללמד אותנו לא לספר בדיחה גסה אלא אם כן אנחנו מכירים את הקהל ממש טוב. בואו נודה בזה. המאזין היחיד הוא הקהל.

סדנאות צחוק והרצאות על אמנות סיפור הבדיחות מדגישות כי יש  לפתח אמפתיה. אמפתיה היא לשים את עצמך בתוך הנעליים של אדם אחר לשאול את עצמך "האם זה הזמן הנכון לספר בדיחה שלי? האם זה אדם או קבוצת אנשים שנמצאים במצב הו הם מוכנים להקשיב? סיפור בדיחה היא צורה של תקשורת  ואנחנו באנו לעולם הזה כדי לתקשר, כך שזה חיוני כאשר נמצאים באינטראקציה עם אנשים להשקיע את מירב תשומת הלב ולכבד את המאזין.

מנחי הרצאות וסדנאות באמנות סיפור הבדיחות מגדירים תופעה הנקראת "רקע" ו "קדמה". אם אתה בתפקיד ה"קדמה", אז אתה נקודת המוקד של קהל היעד שלך, וכך הרבה יותר קל להתייחס אלייך. אם משהו או מישהו אחר הוא "קידמה" אז אתה "ברקע". אם זה המצב, אין מה להילחם בזה כי זוהי המציאות ולא כדאי להתנגד לזה אלא עדיף לזרום עם המציאות שבשליטתך.השיטה היא  ללכת יחד עם "הקדמה" עד שהוא הופך להיות "רקע" ואתה נעשה "קדמה" שוב. האם זה נשמע מסובך? סדנאות והרצאות על אמנות מספרי הבדיחות מעניקות דוגמאות רבות לביצוע הפעולות הבאות: "זה היה סדר פסח ואני היינו יושבים מסביב לשולחן עם כ - 30 בני משפחה וחברים סיפרו סיפור מצחיק. אני הייתי ב"רקע" מחכה בכיליון עיניים לראות כיצד הקומדיה על מתפתחת. רק לאחר מכן, אוולין הופיעה היא בדיוק ילדה והגיעה עם תינוקה עטופה בשמיכה, אני שהייתי ב"קדמה" חזרתי שוב ל"רקע", והיא, עם המפלצת הקטנה שלה ללא הצוואר הגיעה ל"קידמה". אני לא נאבק עם זה. וגם לכם מומלץ שלא להיאבק עם העניין. קפצו מעל המשוכה בשמחה וחכו עד שתשומת הלב תוסת בחזרה אליכם ומישהו יבוא ושאל אתכם (בהמשך לבדיחה שנעצרה קודם) :"מה קרה אחרי שהבחור התערב עם החברים שלו" ואז שוב תחזרו ל"קדמה" ותמשיכו בנוחות מהמקום בו עצרתם.

עיצוב אתרים: סטודיו בהיר | SEO-Media :הקמת אתרים | SEO Creative :שיווק באינטרנט