כל מה שצריך לדעת על הרצאות צחוק והומור

 


מרצה צחוק והומור ומנחה סדנאות צחוק צריך לדעת איך לנטרל מתח עם הומור וצחוק. הרשו לי לתאר תרחיש: מרצה ומנחת הסדנה מתקרב לבמה ונופל. הקהל משתנק ורמת  המתח יורדת מיידית באולם ההרצאות . המרצה מרים את הראש ואומר, "עכשיו, על ההרצאה הבאה שלי .... אני אדבר על הרצפה." צחוק ענק פורץ בקהל והמרצה מרים את עצמו וחוזר יחד עם כבודו להרצות.

לא כל המרצים יכולים לחשוב כל כך מהר, אך כאשר מרצה מתמודד עם המצב המתוח, הוא יכול לבחור בהומור וצחוק  וכך פיזור המתח  יתרחש מהר יותר. התוצאה היא העלאת קרנו של המרצה יחד עם שחרור הקהל. סיפור זה ממחיש כיצד חשיבה מהירה הומוריסטית יכולה לפזר את המתח עבור הקהל ומרצה הומור צחוק מנחה סדנאות צחוק יכול  להעלות את האמינות שלו אפילו לרמה גבוהה יותר.
אני זוכר פעם אחת שהייתי בהרצאה -  המרצה היה לוחץ ידיים ברמה מעט מוגבהת, מאחורי גדר. בשלב מסוים הגדר קרסה והמרצה נפל קדימה על האדמה. זה היה רגע מתוח לכל, וגם, למרבה המזל, המרצה לא היה נפגע.

מנחה הסדנה, המרצה הרים את מבטו ואמר בקול רם כדי שכולם ישמעו, "ועכשיו בחזרה אל התוכנית שלנו, 'ארץ נהדרת'", ואז המרצה זכה לצחוק גדול מהקהל.
השורה התחתונה היא שהומור זוכה לתוצאות עבור הקהל ועבור המרצה. אני זוכר כשהייתי מרצה ומנחה סדנאות צחוק, הייתי נוהג להרים את קולי בכעס.  המרצה התחיל בדיחה הצחיק אותי. ניסיתי לא לצחוק ואמרתי, "אל תצחיק אותי. עכשיו אני לא יכול לכעוס. "
למדתי כמה לקחים חשובים מאוד בחיים מהאירוע הזה בלהיות מרצה.  שיעור זה נתן לי את היכולת לעשות את כל הקריירה שלי, הבנתי כי הכוח של הצחוק עבור הקהל וארגונים במהלך ההרצאות שלי הוא עצום.

המרצים והמנחים בסדנאות צחוק רעבים לכלים שיסייעו להם להשיג יותר סדנאות צחוק והרצאות. הומור הוא כלי. המרצים והמנחים שמשתמים בהומור וצחוק יכולים  להפריד את עצמם משאר המרצים המתחרים אחרים כדי לזכות להופיע בפני קהל. השורה התחתונה : הומור וצחוק הם הכלים.

עיצוב אתרים: סטודיו בהיר | SEO-Media :הקמת אתרים | SEO Creative :שיווק באינטרנט