"רוצה ויהיה"- על חשיבה חיובית וסדנאות צחוק

בשנים האחרונות נעשה ברור יותר ויותר כי לחשיבה חיובית יש השפעה ברורה לא רק על מצבנו הנפשי אלא גם על מצבנו הפיזי.
פסיכולוגים ומטפלים רבים מאמצים את הגישה ומנחילים אותה למטופליהם- לעיתים קרובות באמצעות השתתפות בז'אנר החדש והמרתק של סדנת צחוק- כדרך לפתרון בעיות ולהתמודדות עם מחלות.

חשיבה חיובית מבוססת על הרעיון שמחשבה יוצרת מציאות, כלומר- כאשר המוח שלנו משוכנע בדבר מסויים הוא מפעיל את הגוף שלנו בהתאם.
עובדה זו לגבי המוח הייתה ידועה בפסיכולוגיה ובמדע מזה שנים רבות, אך שייכו אותה רק לתופעות שליליות, כגון מצבי חרדה, לחץ ופוביות (למשל, אדם הסובל מפוביה ממקומות סגורים משוכנע מעל כל צל של ספק שהוא נמצא בסכנה, ולכן המוח שלו מכניס את גופו למצב של כוננות ומתח- על אף שבאופן ריאלי לא מרחפת מעליו כל סכנה).
לשמחתנו, בשנים האחרונות הבינו העוסקים בטיפול כי לתופעה זו יכול גם להיות אפקט חיובי ביותר.
אחת ההוכחות הידועות ביותר לכך היא אפקט הפלסיבו- אנשים הנוטלים תרופת דמה כדי לטפל במחלתם משוכנעים שהם משתמשים בתרופה חדישה ונפלאה, ולכן מבריאים בכוח המחשבה החיובית בלבד- בלי שיקחו בעצם שום תרופה אמיתית.
מטפלים רוחניים לקחו את תופעת הפלסיבו צעד אחד קדימה- וכיום הם מלמדים אנשים הסובלים מבעיות רפואיות כיצד להתגבר על מחלתם בעזרת כוח המחשבה החיובית בלבד, ללא צורך בנטילת תרופת דמה.

אך חשיבה חיובית איננה רק תרופה לחולים, היא כלי שימושי ורב כוח לכל מי שרוצה ליצור לעצמו מציאות אופטימית יותר.
אחת הדרכים המהנות ביותר לרכוש את הכלי הזה הוא באמצעות סדנת צחוק.

כיצד מתקשרת חשיבה חיובית לסדנת צחוק?

בסדנת צחוק נלמד כיצד לראות את הצד המצחיק והקליל יותר של החיים, נלמד להתמודד בעזרת הומור עם מצבי לחץ ומתח (בעבודה, בבית ובכל תחומי החיים), או בקיצור- נלמד לחשוב חיובי, והכל בעזרת כלים מקצועיים מעולם התאטרון- ובעיקר תוך כדי צחוק מתגלגל ובלתי פוסק.

כיצד נעשה זאת?

בעזרת אימפרוביזציות שמדמות מצבי לחץ ודילמות המוכרים לנו מחיי היום-יום, נלמד בסדנת צחוק כמעט "בשידור חי" כיצד להשתמש בהומור ובחשיבה חיובית כדי לפתור את המצבים הללו.

 

בסדנת צחוק נערוך תרגילים תאטרליים שיעזרו לנו לשוב ולהיות ילדים למספר רגעים, תוך שימוש בכלי תאטרלי הגורס שכל אחד מאיתנו יכול למצוא בתוכו ילד כלשהו- הילד שהייתם פעם, הילד שאתם מכירים או "הילד החופשי"- הילד שהייתם רוצים להיות. בתרגילים אלו נזכר כיצד ילדים תמיד מוצאים את הצד הטוב בכל דבר, כיצד הם נוטים לראות את חצי הכוס המלאה, וכמה בקלות הם צוחקים ונהנים. כך תעזור לנו סדנת צחוק לשמר בתוכנו את זכרון החוויה החיובית של הילדוּת ולהמשיך מדי פעם לראות את העולם מנקודת המבט הורודה של הילדים.
 
בעזרת תרגילי תנועה במרחב לצלילי מוסיקה, נלמד בסדנה להשתחרר, להניח למחשבה ולשכל ולעבוד בעזרת הגוף תוך מתן ביטוי לרגשות הפנימיים, וכך הצחוק והחשיבה החיובית יבואו בקלות רבה, ללא שום מאמץ.

וכמובן, ואולי זוהי הנקודה החשובה ביותר- במסגרת החוויה של סדנת צחוק נשמע ונספר אינספור בדיחות, נשתמש ללא הרף בהומור ולא נוכל להפסיק לצחוק אפילו לשניה אחת.

 

עיצוב אתרים: סטודיו בהיר | SEO-Media :הקמת אתרים | SEO Creative :שיווק באינטרנט